Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2012

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας – Α.Ε Προποντίδας 0 – 1

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας γνώρισε την ήττα, αυτή την φορά από την Α.Ε Προποντίδας με 1 – 0.
Η Μπάρτσα της Εύβοιας μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 31' ο Γίγας έκανε το 0 – 1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τους Γοργομάτη και Βασιλείου αλλά δεν τα κατάφερα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και έλεγχαν το παιχνίδι μέχρι το 67' που έμειναν με δέκα παίκτες, έπειτα από την αποβολή του Τσιαμπίρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας πίεσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα και με τον Ζουμπανιώτη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σαιτ.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης