Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2012

Ολυμπιακός Χαλκίδας – Α.Ο Ωραιών 2 – 1

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε ο Ολυμπιακός Χαλκίδας απέναντι στον μαχητικό Α.Ο Ωραιών. Οι ερυθρόλευκοι αν και έμειναν πίσω στο σκορ έκαναν την ανατροπή δείχνοντας πόσο επιθυμούν την παραμονή στην κατηγορία.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο πιο ορεξάτοι και στο 29' ο Μούστος έκανε το 0 – 1 με δυνατό διαγώνιο σουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για την ανατροπή και μόλις στο 51' έφερε το παιχνίδι στα ίσα του κάνοντας το 1 – 1 με τον Καλαμιώτη.
Στο 63' ο Βεζυρτζόγλου θα κάνει το 2 – 1 για τους ερυθρόλευκους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Ο Α.Ο Ωραιών έχασε την ευκαιρία να φύγει με τον ένα βαθμό όταν στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Δημητρίου έστειλε την μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης