Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Α.Ο Χαλκίς – Ασπρόπυργος 9 – 0

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Χαλκίς απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας Ασπρόπυργο με 9 – 0. Ο Α.Ο Χαλκίς με τον Θύμιο Γεωργούλη στην τεχνική ηγεσία μοιάζει να έχει βρει τον παλιό καλό του εαυτό και το αποδεικνύει με κάθε του εμφάνιση.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά τον αγώνα και μόλις στο 1' ο Καρακατσάνης θα κάνει το 1 – 0, ενώ 2' αργόρερα θα σημαδέψει το δοκάρι του Μαρτίδη.
Στο 11' ο Ταυταρίδης θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα ανεβάζοντας τον δείχτη του σκορ στο 2 – 0.
Στο 25' ο Λέκκας θα κάνει το 3 – 0 και λίγο μετά το ημίωρο ο Α.Ο Χαλκίς θα κάνει το 4 – 0 με τον Γκιόκα,
Στο 39' ο Καρακατσάνης θα κάνει δύο τα τέρματα του ανεβάζοντας το σκορ στο 5 – 0.
Και 1' αργότερα ο Γκιόκας θα μιμηθεί τον Καρακατσάνη πετυχαίνοντας και αυτός δεύτερο γκολ κάνοντας το 6 – 0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι νερατζούρι δεν έριξαν το ρυθμο και στο 55' θα γίνει το 7 – 0 με τον Καλογερόπουλο.
10' αργότερα ο Γιόγιος θα αναγκάσει τον Μαρτίδη να βγάλει για όγδοη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του κάνοντας το 8 – 0.
Και στο 72' ο Μπιρμπίλης θα διαμορφώσει το τελικό 9 – 0 από την άσπρη βούλα.

Οι ενδεκάδες

Α.Ο Χαλκίς: Μόνος, Μπακρής, Θωμάς (65 Τούρλας), Νικολόπουλος, Βιδάλης, Μπιρμπίλι, Ταυταρίδης, Καλογερόπουλος, Γκιόκας, Καρακατσάνης (46΄Νικολάου), Λέκκας (58' Γιογιός).

Ασπρόπυργος: Μαρτίδης, Βράντζας, Φραγκόπουλος (30' Μουζάκας), Σημαιοφορίδης, Μαυρίδης Κ., Ζαγκλής (46' Καμενίδης), Πεΐδης, Βασιλειάδης., Σιδηρόπουλος, Ζωγράφος, Λακάι (75' Μαυρίδης Χ.).

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης