Τρίτη 4 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ε Χαλκίδας – Α.Ε Κηρίνθου 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Α.Ε Χαλκίδας και Α.Ε Κηρίνθου στο Γήπεδο Τσαλίκη – Παπίλα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αιφνιδίασαν τους κυανέρυθρους και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6' με τον Μόσχο Ε., να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Βλάχου για το 0 – 1.
Στο 15' ο προπονητής της Α.Ε Χαλκίδας, κ. Δαύρης αποβλήθηκε από το παιχνίδι από τον κ. Καμπαξή.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβηκαν ψηλά, πίεσαν και στο 20' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Ξιφαρά να γράφει το 1 – 1.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67' η ομάδα της Χαλκίδας είχε δοκάρι με τον Τρίκκα.
Στο 84' οι κιτρινόμαυροι έχασαν την ευκαιρία να φύγουν με τους τρεις βαθμούς όταν ο Βρέττος είχε δοκάρι για την ομάδα του κ. Τσαραμίρση με το 1 – 1 να μένει ως το τέλος του αγώνα.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ε Χαλκίδας: Βλάχος, Σεχάι ,Δουρμουσόγλου, Μπαϊμπάκης, Τρίκκας, Γεραντώνης, Μηχαήλ, Κουτσαυλής Α., Παπαδημητρίου, Ξιφαράς, Παύλου.

Α.Ε Κηρίνθου: Παράβαλος, Μόσχου Α., Δρακόπουλος, Σεφέρης, Θωμάς, Μόσχου Ε., Πάνου, Γιαννακούλας, Πυθαρούλης, Ματράκας, Μουργκογιάννης.