Τρίτη 4 Δεκεμβρίου 2012

Α.Σ Ελλήσποντος Νέας Λαμψάκου – Α.Ο Αλάτσατων 1 – 3

Εύκολα επικράτησε ο Α.Ο Αλάτσατων του Α.Σ Ελλήσποντου Νέας Λαμψάκου με 1 – 3 στο Γήπεδο Νέας Λαμψάκου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 15' άνοιξαν το σκορ 0 – 1 με τον Παπαδημητρίου.
Με την συμπλήρωση του ημιώρου η ομάδα των Αλάτσατων έγραψε το 0 – 2 με τον Δήμου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, προσπάθησαν να μειώσουν και τα κατάφεραν στο 71' με τον Ρήγα να γράφει το 1 – 2.
Στην συνέχεια ο Ελλήσποντος είχε τον έλεγχο του αγώνα αλλά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν εκ νέου, αυτή την φορά με τον Μιλιμόβα να γράφει το τελικό 1 – 3.

Α.Σ Ελλήσποντος Νέας Λαμψάκου: Καραβασίλης, Κυπιώτης (36' Πατρινός), Κολιόπουλος (71' Μπακρής), Καραγιάννης, Θωμόπουλος, Μακότσι, Σταμούλος, Τουζούν, Ρήγας, Μπουρλίδης, Στρατής.

Α.Ο Αλάτσατων: Δεληγιάννης, Κοκκίνης, Μαρίνος, Γιούνας, Ντοβίνος, Κάτσαρης (67' Τζήμας), Δήμου (90' Μπακρής), Κάτσαρης, Μιλιμόβα, Παπαδημηρίου (60' Ντούκα), Κάτσαρης.