Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

Ολυμπιακός Χαλκίδας – Α.Ο Αυλωναρίου 1 – 1

Συναρπαστικό παιχνίδι παίχτηκε στο γήπεδο των Φύλλων όπου ο τυπικά γηπεδούχος Ολυμπιακός Χαλκίδας υποδέχθηκε τον Α.Ο Αυλωναρίου σε ένα παιχνίδι που έληξε 1 – 1.
Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν ορεξάτοι στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο 18' με τον Βεζυρτζόγλου να πλασάρει εύστοχα τον Χροναίο κάνοντας το 1 – 0.
Στο 20' ο Βερζυτζόγλου βρέθηκε απέναντι στον Χροναίο αλλά έστειλε την μπάλα άουτ και 2' αργότερα ο Συνοδάκης σημάδεψε το δοκάρι.
Στο 30' ο Βερζυτζόγλου έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2 – 0 όταν το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο Αυλωναρίου παρουσίασε άλλο πρόσωπο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 72' με δυνατό σουτ του Βογιατζή έξω από την μεγάλη περιοχή. Στο τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες πάλεψαν για ένα δεύτερο τέρμα αλλά καμία δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο.