Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Ο Αυλωναρίου 2 – 1

Αγχωτική νίκη πέτυχε ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς απέναντι στον Α.Ο Αυλωναρίου με 2 – 1 καθώς οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα και κυνήγησαν την ισοφάριση.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 25' ο Χατζηκοκολάκης έγραψε το 1 – 0 με δυνατή κεφαλιά.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους στο 59' με τον Μπασούκο να πλασάρει από κοντά τον Αργηρόπουλο έπειτα από ωραία προσπάθεια του Κυπιώτη γράφοντας το 2 – 0.
Οι φιλοξενούμενοι μετά και το δεύτερο γκολ αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν στο 87' με δυνατή κεφαλιά του Βογιατζή έπειτα από σέντρα του Γεωρικόπουλου.
Οι κιτρινόμαυροι στα λεπτά που απέμεναν πίεσαν τους γηπεδούχους αλλά δεν κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του.