Πέμπτη 8 Μαρτίου 2012

Α.Ο Άτταλης – Α.Π.Σ Παντριαδιακός 1 – 2

Δύσκολη νίκη πήρε ο Α.Π.Σ Παντριαδιακός απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας Α.Ο Άτταλης με 2 – 1 στο γήπεδο Κοντοδεσποτίου.
Ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε πολύ κακή κατάσταση δυσκολεύοντας την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και να προσφέρουν θέαμα στους οπαδούς τους.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερη και προηγήθηκαν στο 18' με τον Ζέρβα να γράφει το 0 – 1.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα και στο 23' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Γιαμά να κάνει το 1 – 1.
Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε και πολύ αφού στο 29' ο Ζέρβας με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2 για τον Παντριαδιακό.
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχαν αξιοσημείωτες φάσεις και το παιχνίδι παίχτηκε κυρίως στην μεσαία γραμμή.