Πέμπτη 31 Μαΐου 2012

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Παρνασσός 2 – 0

Στην Δ' Εθνική θα αγωνίζεται την νέα περίοδο ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου αφού επικράτησε του Παρνασσού Αράχωβας με 2 – 0 στο Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Οι πρωταθλητές Εύβοιας δύο παιχνίδια πριν την ολοκλήρωση των αγώνων μπαράζ ανόδου της Δ' Εθνικής εξασφάλισαν και μαθηματικά την άνοδο και πλέων το μυαλό όλων στρέφετε στις κινήσεις της ομάδας για την νέα περίοδο.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν πολύ καλή παρουσία αλλά ο Ευβοϊκός κατάφερε να προηγηθεί στο 42' με τον Τριανταφύλλου να γράφει το 1 – 0.
Στο δεύτερο μέρος οι Βοιωτοί μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 46' είχαν δοκάρι με τον Καλλέργη.
Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν εκ νέου το δοκάρι και πάλι με τον Καλλέργη.
Στο 54' ο Παρνασσός σημάδεψε για τρίτη φορά το δοκάρι του Α. Γιάνναλου με τον Κοντογώνη.
Στο 90' οι γηπεδούχοι σφράγισαν την νίκη χάρη σε τέρμα του Νόνα που διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Α. Γιάνναλος, Αγγελάκης (78' Λύκος), Ρουμπή (62' Μπασινάς), Αυλωνίτης, Τ. Γιάνναλος, Νόνας, Τριανταφύλλου, Τσούτης, Αργύρης, Μακαντάσης (64' Σπανός), Ζαχαριάς.

Παρνασσός Αράχωβας: Δημητράς, Τερβελής, Μανώλης (80' Παπαχαραλάμπους), Ντέμος, Γκαλαμέλος, Καλύβας, Κοντογώνης, Γκικόπουλος, Καράι (46' Ξεπλάτης), Καλλέργης, Μίχας.