Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού 0 – 1

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού απέναντι στον Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς με 0 – 1 στο Γήπεδο Δροσιάς.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ ωστόσο οι Σολογιάννης και Μαντάς ήταν σε πολύ καλή μέρα.
Στην επανάληψη το παιχνίδι κρίθηκε στο 93' όταν ο Σιμιτζής ανατράπηκε από τον Ματζούνη μέσα στην μεγάλη περιοχή και διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι με τον Κουτσαυλή να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σολογιάννη γράφοντας το 0 – 1 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς: Σολογιάννης, Μεταξάς Ι., Γούναρης (25' Κηπιώτης), Ματζούνης, Τσούτης, Μεθενίτης, Λίφο, Φρούσης (59' Μπαλτάς), Παναγιωτάκος, Σαλέμ (40' Γιαννουκάκος), Μεταξάς Ν..

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Αλεξίου, Τζανής, Μακρής, Καρλατήρας, Κατσικαβάλης, Κικίδης (63' Ντούνας), Κουτσαυλής, Τρίκκας (60' Σιμιτζής), Αγραφιώτης (76' Σίδερης), Νάνος.