Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Ηρακλής Ψαχνών – Α.Ε.Λ Καλλονής 1 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ηρακλής Ψαχνών απέναντι στην Α.Ε.Λ Καλλονής με 1 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Ψαχνών.
Οι πράσινοι ήταν πιο αποτελεσματικοί απέναντι στην ομάδα της Μυτιλήνης που παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και δίκαια έφτασε στην τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο 23' με ωραίο τακουνάκι του Χαϊκάλη γράφοντας το 1 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ.
Στην επανάληψη η ομάδα του Τίμου Καβακά πίεσε και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση.
Στο 57' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ αλλά ο Καζάκης δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Σικαλιά.
Στο 67' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και πάλι κοντά στο γκολ όταν ο Μπακομήτρος γύρισε λανθασμένα την μπάλα με το κεφάλι και ο Σικαλιάς μπλόκαρε εντυπωσιακά την μπάλα κρατώντας το μηδέν στα μετόπισθεν.

Ηρακλής Ψαχνών: Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Τάουερ, Μπακομήτρος, Κονέ, Λιόσης, Βαγκελί, Ρεπετσάς, Μούσα Ποκόνγκ, Σέγκος (3' Χαϊκάλης), Γέσιτς (87' Λούσιο).

Α.Ε.Λ Καλλονής: Πάιερ, Χωριανόπουλος, Λαμπρόπουλος, Αναστασιάδης, Μαϊστόροβιτς, Σιλιγαρδάκης (54' Χλεμπ), Αλβες, Μανούσος, Λεοζίνιο (73' Γκονζάλες), Μανουσάκης (29' Γκόβας), Καζάκης.