Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου – Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού 1 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου απέναντι στον φορμαρισμένο Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού με 1 – 0 στο Γήπεδο Νεοχωρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν μόλις στο 8' με τον Μπόνο να γράφει το 1 – 0.
Στην συνέχεια η ομάδα του Νηλέα διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους.
Στην επανάληψη ο Λήλας πίεσε για την ισοφάριση ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα που θα τον έβαζε ξανά στο παιχνίδι.

Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου: Κώτσαρης Γ., Μπόνος, Μουντρίχας Α., Φραγκής, Αλεξίου (78' Μουντρίχας Σ.), Κώτσαρης Σ., Μακρής, Ζέρβας, Πόγκας (89' Περιβολάρης), Γκούμας, Βογιατζής (61' Παπακωνσταντίνου).

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Κατσικούλης, Τζανής (46' Ντεγιάννης), Μακρής, Χρήστου, Καρλατήρας (71' Ντούνας), Αγραφιώτης, Κουτσαυλής, Μαραγκός, Τρίκκας, Νάνος (46' Κικίδης).