Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Κεραυνός Σπαθαρίου – Α.Π.Σ Σταυρού 1 – 6

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Α.Π.Σ Σταυρού απέναντι στον Α.Ο Κεραυνό Σπαθαρίου στο Γήπεδο Μετοχίου.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα τον έλεγχο του παιχνιδιού και έφτασαν εύκολα στην νίκη.
Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 0 – 4.
Βέβαια οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, ενώ στο 0 – 1 είχαν δοκάρι με τον Φραγκογιαννάκη και χαμένο πέναλτι με τον Λιάσκο Α..
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0 – 6.
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1 – 6 με ωραίο σουτ του Κατσίκα Ε..

Η ενδεκάδα:

Α.Ο Κεραυνός Σπαθαρίου: Δούκας Π., Καμπούρης, Λιάσκος Δ., Κατσίκας Ε., Κατσίκας Στ., Ευσταθίου, Παλαιοβρυσιώτης, Μπρατζίκος, Λιάσκος Α., Κατσίκας Π., Φραγκογιαννάκης.