Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Ε Προποντίδας 2 – 0

Την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έπιασε ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς μετά την νίκη επί της Α.Ε Προποντίδας με 2 – 0 στο Γήπεδο Δροσιάς.
Ο Α.Π.Κ.Ο πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας μετά την γκέλα του Α.Ο Κύμης που αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2 – 2 απέναντι στον Α.Π.Σ Παντριαδικό.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν ψηλά και στο 23' άνοιξαν το σκορ 1 – 0 με κεφαλιά του Τσούτη.
Στο 45' ο Ματζούνης με γυριστό σουτ έγραψε το τελικό 2 – 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Δροσιάς είχε τον έλεγχο του αγώνα και δεν απειλήθηκε από τους κυανέρυθρους με τον 2 – 0 να μένει ως το τέλος του αγώνα.

Οι ενδεκάδες:

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς: Ρούμπης, Μεταξάς Ι., Γούναρης (75' Ρίτσα),Ματζούνης, Τσούτης, Σουλιωτάκης, Κηπιώτης, Φρούσης, Παναγιωτάκος (89' Συμιακάκης), Σάλεμ, Δάσκος, (82' Μπατζαλής).

Α.Ε Προποντίδας: Ντουμάνης, Μωραϊτης, Παπαδεδες, Κουτσουλής, Οικονόμου, Τσιαμπίρης, Μπόνζο (65' Τσακλάνος), Κοτσαλάς (84' Δουρμπούλης), Κηρύκος, Μήτρου, Γκέκας (65' Μπακούτης).