Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Α.Π.Ο Παναργειακός – Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 6 – 1

Βαριά ήττα δέχθηκε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου από τον Α.Π.Ο Παναργειακό με 6 – 1 στο Δ.Α.Κ Άργους.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν κατώτεροι των περιστάσεων και γνώρισαν την ήττα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και αιφνιδίασαν την ομάδα του Γιάννη Μπασούκου αφού μόλις στο 2' προηγήθηκαν 1 – 0 με τον Μπούρα.
Στο 12' ο Παναργειακός έγραψε το 2 – 0 με τον Καπλατζή.
Στο 27' ο Ευβοϊκός κατάφερε να μειώσει σε 2 – 1 με τον Ρωμανό.
Στο 38' οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου ασφαλή προβάδισμα αφού ο Μπούρας έγραψε το 3 – 1.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 50' γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4 – 1 με τον Τριμπόνια.
Στο 55' ο Παναργειακός έφτασε στο 5 – 1 με τον Μπούρα να πετυχαίνει χατ τρικ.
Το τελικό 6 – 1 για την ομάδα του Γιάννη Δουβίκα πέτυχε ο Αγγελόπουλος στο 62'.

Α.Π.Ο Παναργειακός: Κομπόσης, Καστρίτης, Μπούρας (60' Φασουλής), Μπόμπος (70' Αϊβαλιώτης), Φίλης, Φλώρος (60' Ισούφι), Αγγελόπουλος, Παπαϊωάννου, Τριμπόνιας, Ζίου, Κάπλατζης.

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γεωργούσης, Τσούτης, Κολλιόπουλος, Αυλωνίτης, Κούτρας (60' Κεχαγιάς), Παπίλας, Μπασούκος, Ρωμανός, Αργύρης, Νόνας (60' Χαλιώτης), Τριανταφύλλου.