Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Α.Ο Χαλκίς 0 – 2

Μεγάλο διπλό πέτυχε ο Α.Ο Χαλκίς απέναντι στον Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου με 0 – 2 στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Οι νερατζούρι πραγματοποίησαν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να αλλάξουν την εικόνα του αγώνα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 26' με κεφαλιά του Γκιόκα έπειτα από κόρνερ του Θωμά γράφοντας το 0 – 1.
Στο 41' ο Α.Ο Χαλκίς πέτυχε το 0 – 2 με τον Γκιόκα να μπαίνει μέσα στην περιοχή του Γιουργούση και με αριστοτεχνική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους αλλά δεν κατάφεραν να αλλάξουν την ροή του αγώνα.

Οι ενδεκάδες:

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γιουργούσης, Χαλιώτης Κ., Καρελγης, Ρωμανός, Παπίλας, Νόνας (55' Ταυλαρίδης), Τζανος (78' Κεχαγιάς) Κούτρας, Χαλιώτης Β., Ανέστης, Μήτρου (88' Ανδριανοπουλος).

Α.Ο Χαλκίς: Μόνος, Γεωργόπουλος, Τσατσαρώνης, Φελέκης, Καφαντάρης, Ευσταθίου (67' Παπακωνσταντίνου), Μανιάτης, Τσουπεής, Θωμάς, Γκιόκας (75' Πέτσης), Τσομπάνης, (86' Τσαλμάς).