Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012

Καλλιθέα – Ηρακλής Ψαχνών 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Καλλιθέα και Ηρακλής Ψαχνών με σκορ 1 – 1 στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας.
Η ομάδα του Γιώργου Φοίρου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην Καλλιθέα στο Ελ Πάσο και παρέμεινε για 9ο αγώνα χωρίς ήττα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να ελέγξουν τον αγώνα στο πρώτο 15λεπτο.
Στο 29' οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ με ψαλιδάκι του Σέγκου έπειτα από σέντρα του Γέσιτς γράφοντας το 0 – 1.
Στην συνέχεια η ομάδα του Νίκου Παντελή ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα του στο 42' με τον Μανδρουκάκη να γράφει το 1 – 1 που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν ανούσια υπεροχή ενώ ο Ηρακλής Ψαχνών περιορίστηκε να γίνει απειλητικός με αντεπιθέσεις.

Καλλιθέα: Κατσούλης, Ντακόλ, Μουσταφίδης, Καλτσάς, Χριστοφιλέας, Αρβανίτης, Ρουσάκης, Μαρουκάκης, Πλάτανος (46' Σταύρου), Κατσικογιαννης (51' Ατματσίδης), Φαρινόλα.

Ηρακλής Ψαχνών: Σικαλιάς, Ρεπέτσας, Κονέ, Τάουερ, Βαγγελή (73' Ντελέκος), Λιόσης, Μπακομήτρος, Γέσιτς, Ρούτσης (85' Ιακωβάκης), Χαϊκάλης (63' Ποκόνγκ), Σέγκος.