Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Α.Ο Μανδραϊκός 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου και Α.Ο Μανδραϊκός στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ευβοϊκός αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους και άνοιξε το σκορ μόλις στο 9' με τον Ανέστη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Βουτσινά για το 1 – 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 72' οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του με τον συνήθη ύποπτο, Κουσκουνά να γράφει το 1 – 1.
Ο ίδιος παίκτης έχασε την ευκαιρία να δώσει την νίκη στην ομάδα του 3' αργότερα όταν το σουτ που έπιασε σταμάτησε στο δοκάρι του Γεωργούση, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και τ ο σουτ του Λαμπρογιώργου στο 83' του αγώνα.

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γεωργούσης, Χαλιώτης Κ., Κολιόπουλος Κ., Αυλωνίτης, Ρωμανός, Κούτρας, Τριανταφύλλου, Νόνας, Χαλιώτης Ε. (87' Ταυλαρίδης), Ανέστης Ε., Τζάνος Ε..

Α.Ο Μανδραϊκός: Βουτσινάς, Πλάντζος, Τσίγκρος, Ευθυμίου (75' Κωνσταντινίδης), Χάλαρης, Μάρης. Αλεξανδρόπουλος, Δήμου (50' Ξύδης), Κουσκουνάς, Στρατάκης, Λαμπρογεώργος.