Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Πέλοψ Κιάτου – Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2 – 0

Την ήττα με 2 – 0 γνώρισε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου για την 7η αγωνιστική της Δ' Εθνικής απέναντι στον Πέλοψ Κιάτου στο Δημοτικό Στάδιο Κιάτου.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Βασίλη Τζαλακώστα μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να προηγηθεί στο 45' με τον Πετρόπουλο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γεωργούση έπειτα από ασίστ του Πράπου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ καθώς στο 49' ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε πέναλτι σε ανατροπή του Λίλιου από τον Αυλωνίτη με τον Παπαβασιλείου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να γράφει το 2 – 0.

Πέλοψ Κιάτου: Χασαμπέλι, Χουσελάς, Μακρής (63' Τσαμασλίδης), Μυργιώτης (80' Μανιώτης), Βελέτζας, Στασινόπουλος Δ., Πετρόπουλος, Παπαβασιλείου, Πράττος (69' Λυμπερόπουλος), Στασινόπουλος Λ., Λίλλιος.

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γεωργούσης, Πάπιλας, Τσούτης (40' Νάτσης), Αυλωνίτης, Μήτρου, Νόνας, Ρωμανός, Κούτρας, Χαλιώτης Ε., Ανέστης, Κολιόπουλος (25' Τριανταφύλλου).