Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας – Α.Ο Αυλωναρίου 3 – 0

Ντεμπούτο με νίκη και για τον Νίκο Κουτλούμπαση καθώς ο Απόλλων Ερέτριας επικράτησε του Α.Ο Αυλωναρίου με 3 – 0 στο Γήπεδο Ερέτριας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και αιφνιδίασαν τους κιτρινόμαυρους αφού μόλις στο 2' άνοιξαν το σκορ με τον Σταματούκο να αποφεύγει τους αμυντικούς του Αυλωναρίου και να γράφει το 1 – 0.
Στην επανάληψη η ομάδα της Ερέτριας συνέχισε να απειλεί τους φιλοξενούμενους και στο 78' με δράστη το Σταματούκο έγραψαν το 2 – 0.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 82' με τον Σταματούκο να πευχαίνει χατ τρικ και το 3 – 0 για την ομάδα του.

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας: Μυτακίδης, Βλάχος, Λιατύφης, Βελαέτης, Κοκκάλας, Παριανός, Μπασινάς, Μαρινάκης, Τόρα, Σταματάκος, Ευγενίου.

Α.Ο Αυλωναρίου: Κεφαλάς, Όστιν, Κυρήκος, Καραμπίνης, Λαθούρας, Μακρής, Τσαλιάγκος, Σεϊντόπουλος, Βογιατζής, Κοτρόζος, Χριστοδουλόπουλος.