Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Ο Αυλωναρίου 1 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Όλυμπος Γυμνού απέναντι στον Α.Ο Αυλωναρίου με 1 – 0 στο Γήπεδο Γυμνού.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τους διαδρόμους για την αντίπαλη άμυνα χωρίς όμως να καταφέρουν να μπουν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν ελαφρά υπεροχή η οποία έγινε εντονότερη μετά το 73' όταν ο Μακρής αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας τους κιτρινόμαυρους με δέκα παίκτες.
Στο 75' ο Όλυμπος αντέδρασε έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα και με κοντινό σουτ του Ρόγκα έγραψαν το 1 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού: Ντούρμας Α., Βεσέλι, Αργύρης, Ξουρής, Σταματούκος Ε., Σταματούκος Π., Πασσάς, Δίπλας, Πάττας, Ντούρμας Δ., Κιούσης.

Α.Ο Αυλωναρίου: Κεφάλας, Μπά, Κηρύκος, Καραμπίνης, Φρυγανάς, Χριστοδουλόπουλος, Σεϊντόπουλος, Μακρής, Κοτρόζος, Τσαλιαγκός, Μαραγκός.