Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου 2013

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας – Α.Ε Προποντίδας 2 – 0

Ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στα πλαίσια της 2Οης αγωνιστικής όπου ο Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας επικράτησε δύσκολα της Α.Ε Προποντίδας με 2 – 0 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι πίεσαν ψηλά τους φιλοξενούμενους οι οποίοι αρκέστηκαν σε αντεπιθέσεις με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το μηδέν.
Στην επανάληψη οι κυανέρυθροι προσπάθησαν να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου τέρματος όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που το κατάφεραν στο 72' όταν ο Τζάβρας τροφοδότησε τον Τζαφέρο και αυτός από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 1 – 0.
Στο 82' ο Ασημάκος έπιασε το σουτ όμως ο Ντουμάνης απέκρουσε ασταθές την μπάλα και ο Μιχαηλίδης που βρέθηκε στην πορεία της διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.