Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Καμαρίων – Α.Π.Σ Ερμής Πηλίου 2 – 5

Ωραίο παιχνίδι διεξήχθη ανάμεσα στον Α.Ο Καμαρίων και τον Α.Π.Σ Ερμή Πηλίου όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 2 – 5 στο Γήπεδο Καμαρίων.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματικό ντέρμπι με τον Ερμή να ανοίγει το σκορ μόλις στο 9' με τον Παπακυριάκου να γράφει το 0 – 1.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και στο 24' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Στραφιώτη Ν., να γράφει το 1 – 1.
Στο 40'οι πράσινοι πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Μπαϊμπάκη να γράφει το 1 – 2 όμως η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ αφού 2' αργότερα ο Παπαευσταθίου ισοφάρισε εκ νέου σε 2 – 2.
Στο 44' ο Ερμής πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Τσακλάνο να διαμορφώνει το 2 – 3 με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι ο παίκτης ξεκίνησε από θέση οφ σάϊντ.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην επίτευξη ενός ακόμα τέρματος με τον Τσούρτη να σημειώνει το 2 – 4 ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 82' με τον Μπατσακούτσα να γράφει το 2 – 5.