Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Α.Σ Δόξα Προκοπίου – Π.Α Ιστιαίας 3 – 1

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Σ Δόξα Προκοπίου απέναντι στην πρωτοπόρο του πρωταθλήματος της Α2 κατηγοορίας, Π.Α Ιστιαίας με 3 – 1 στο νέο Γήπεδο Προκοπίου.
Στο πρώτο ημίχρονο η Ακαδημία αιφνιδίασε τους μαυραετούς και μόλις στο 3' άνοιξε το σκορ με τον άψογο πλασέ του Συμεωνίδη γράφοντας το 0 – 1.
Η συνέχεια όμως για την Ακαδημία δεν ήταν ανάλογη καθώς η Δόξα είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο 17' έφτασε στην ισοφάριση με τον Δροσούνη να σημειώνει το 1 – 1 ενώ στο 39' πήρε προβάδισμα όταν ο Κωνσταντός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δαμάσκου με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το 2 – 1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρες έλεγχο του αγώνα και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ όμως στο 89' ο Κουτσουφλάκης με υπέροχο γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1 που έριξε τους επίδοξους πρωταθλητές από την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.