Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013

Α.Ο Αγίου Αθανασίου – Α.Ε Άρτεμις Αγίου Γεωργίου 2 – 3

Με φόντο την δεύτερη θέση η Α.Ε Άρτεμις Αγίου Γεωργίου επικράτησε του Α.Ο Αγίου Αθανασίου με 2 – 3 για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής που διεξήχθη στο Γήπεδο Πάλιουρα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ μόλις στο 5' με τον Βασιλείου να σημειώνει το 0 – 1 ενώ 5' αργότερα ο Αϊδίνης έγραψε το 0 – 2.
Στο 18' ο Άγιος Αθανάσιος κατάφερε να μειώσει με τον Ρούμπη σε 1 – 2 ενώ 3' αργότερα ο Σίδερης έφερε το παιχνίδι στα ίσα του για το 2 – 2.
Με την συμπλήρωση του ημιώρου ο Αϊδίνης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 2 – 3 για την Άρτεμις.
Στην επανάληψη και το 86' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Κούκουρα για τα τελευταία λεπτά του αγώνα.