Δευτέρα 11 Μαρτίου 2013

Α.Ο Μανδραϊκός – Α.Ο Λουκισίων 5 – 0

Βαριά ήττα γνώρισε ο Α.Ο Λουκισίων από τον Α.Ο Μανδραϊκό με 5 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Φράγκειο.
Οι Λουκισιοι εμφανίστηκαν για ακόμα ένα παιχνίδι κατώτεροι των περιστάσεων και με τον Κουσκουνά σε εξαιρετική ημέρα ο Μανδραϊκός έφτασε εύκολα στην νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 5' άνοιξαν το σκορ με τον Αλεξανδρόπουλο να γράφει το 1 – 0.
Στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Κουσκουνάς ο οποίος με γκολ στο 8' το 22' και το 43' διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου το οποίο είχε φτάσει στο 4 – 0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έριξαν τον ρυθμό του αγώνα και στο 77' ο Κουσκουνάς με το τέταρτο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.

Α.Ο Μανδραϊκός: Τζήμας, Ψιμουλάκης, Τσίγκρος, Παπαπαναγιώτου, Δημητριάδης (46' Κωνσταντινίδης), Μαρής (60' Μιμιγιάννης), Ξύδης, Αλεξανδρόπουλος, Κουσκουνάς, Στρατάκης, Θάνος (46' Παπακωνσταντίνου).

Α.Ο Λουκισίων: Ντελής, Κοντάκης (46' Ευσταθίου), Ντοβίνος, Προβής, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος , Κουτσαυλής (60' Μπογδάνος), Ντούμας, Κωνσταντάκας, Τσελέπης (85' Ευσταθίου Ι.).