Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2013

Α.Ο Αυλωναρίου – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Α.Ο Αυλωναρίου και Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ νωρίς αφού μόλις στο 2' ο Τουσέρτ κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Κηρύκου το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Δαρζέντας για το 0 – 1. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 0 – 2 αλλά το σουτ του Ανέστη σταμάτησε στο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι έμειναν με εννέα παίκτες όταν την κόκκινη κάρτα αντίκρισε και ο Μανδράκας ενώ παρόλο το αριθμητικό μειονέκτημα οι γηπεδούχοι γλίτωσαν την ήττα στις καθυστερήσεις χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαλιάγκου που σημείωσε το 1 – 1 ενώ στην συγκεκριμένη φάση η ομάδα της Ιστιαίας έμεινε με δέκα παίκτες αφού την κόκκινη κάρτα αντίκρισε και ο Τριανταφύλλου.