Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2013

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας 1 – 3

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του την νέα αγωνιστική περίοδο ο Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας αφού επικράτησε με 1 – 3 του Α.Ο Όλυμπου Γυμνού στο Γήπεδο Γυμνού.
Οι ερυθρόλευκοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 30' με το πρώτο σκόρερ την περασμένης αγωνιστική περιόδου, Δημήτρη Βεζυρτζόγλου να σημειώνει το 0 – 1 ενώ 1' πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ντούρμας έφερε το παιχνίδι στα ίσα του 1 – 1.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Δίπλα και 6' αργότερα ο Ολυμπιακός πήρε εκ νέου προβάδισμα με τον Παπαδέδε να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με του μέσα από την περιοχή. Στο 82' ο Όλυμπος έμεινε με εννέα παίκτες όταν ο Μήτρου αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και στις καθυστερήσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έγραψαν το τελικό 1 – 3 με γκολ του Κυτίνου ύστερα από διαγώνιο σουτ.