Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Ο Σκύρου 0 – 1

Την πρώτη του νίκη στην μεγάλη κατηγορία πανηγύρισε ο Α.Ο Σκύρου μετά την εκτός έδρας επικράτηση επί του Α.Ο Όλυμπου Γυμνού με 0 – 1 στο Γήπεδο Γυμνού.
Οι γηπεδούχοι μπορεί να πίεσαν στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο δεν έφτασαν με αξιώσεις στην εστία του Καραμπίνη και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το πλήρωσαν όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κακή απομάκρυνση, η μπάλα στρώθηκε στον Στεφάνου που με δυνατό την έστειλε στην συμβολή των δοκαριών με τον Μωραϊτη να μην μπορεί να αντιδράσει διαμορφώνοντας το 0 – 1. Στην συνέχεια ο Όλυμπος ανέβασε την πίεση του όμως οι γηπεδούχοι ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις με τους Μανωλάκη και Στεφάνου να αστοχούν από πλεονεκτική θέση ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση όμως ο Καραμπίνης διατήρησε ανέπαφη την εστία του με τον 0 – 1 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα του αγώνα.