Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο Αναγέννηση Μαντουδίου – Α.Π.Σ Βυζάντιο Νέου Πύργου 1 – 1

Σημαντικό βαθμό απέσπασε το Α.Π.Σ Βυζάντιο Νέου Πύργου στο Γήπεδο Μαντουδίου απέναντι στην τοπική ομάδα με σκορ 1 – 1.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα με κύριες απειλές τους Αντωνίου και Κουιμτζίδη, με το Βυζάντιο να περιορίζεται σε αντεπιθέσεις. Στην επανάληψη η Αναγέννηση μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσε και στο 50' άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πριόνα για το 1 – 0. Στο 74' ο Βογιατζής ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή από τον Λιάκο με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο Βογιατζής ήταν αυτός που ανέλαβε την εκτέλεση με τον Μπίλα να μπλοκάρει εντυπωσιακά απομακρύνοντας σε κόρνερ. Στην συνέχεια την φάσης ο Χουβαρδάς πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1 – 1.