Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο Δύστου – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 2 – 2

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν σε ένα χορταστικό παιχνίδι Α.Ο Δύστου και Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας με σκορ 2 – 2 στο Γήπεδο Δύστου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς αφού μόλις στο 12' ο Ευδοξιάδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσε το 1 – 0 ενώ στο 42' ο Γοργομάτης έφερε το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1) για την Ένωση. Στην επανάληψη και το 64' ο Στεργίου έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους γράφοντας το 1 – 2 ενώ στο 80' ο Μαστροκώστας έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα τοθυ διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 2. Στο 93' δόθηκε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων το οποίο απέκρουσε ο Ντουρέκας ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Στεργίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιτ όπως και το τέρμα του Δαρζέντα στο 18'.