Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Ο Αυλωναρίου 3 – 0

Εξαιρετικός ήταν ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος αφού επιβλήθηκε του Α.Ο Αυλωναρίου με 3 – 0 στο Γήπεδο Δροσιάς.
Στα πρώτα λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και μάλιστα ήταν αυτοί που έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ στο 18' με τον Τσαλιάγκο ενώ στην συνέχεια του αγώνα το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Στην επανάληψη ωστόσο η εικόνα ήταν διαφορετική με τους γηπεδούχους να θέλουν περισσότερο την νίκη και στο 65' ο Σάλεμ που είχε περάσει ως αλλαγή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0 ενώ στο 70' ο Ελευθερίου έγραψε το 2 – 0 όταν στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κιούση. Το τελικό 3 – 0 διαμορφώθηκε στο 89' με τον Βαρσαμά να βρίσκει δίχτυα και τον Α.Π.Κ.Ο να παίρνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.