Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Ο Δύστου 4 – 1

Μεγάλη νίκη σημείωσε στο γειτονικό ντέρμπι ο Α.Ο Αυλωναρίου απέναντι στον Α.Ο Δύστου με το ευρύ 4 – 1 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν με 2 – 0 με δύο τέρματα του Σεϊντόπουλου και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου σημείωσαν το 3 – 0 με τον Τσαλιάγκο. Οι φιλοξενούμενοι αντέρδασαν άμεσα και μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαστροκώστα σε 3 – 1 και στην συνέχεια οι κιτρινόμαυροι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Τσαπέρου με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πιλάτης με το Κεφαλά να αποκρούει όμως ο κ. Παπακωνσταντίνου έδωσε επανάληψη με τον πορτιέρο του Αυλωναρίου να νικάει εκ νέου τον αρχηγό του Δύστου διατηρώντας το 3 – 1 και λίγα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά των γηπεδούχων να κερδίσουν πέναλτι με τον Κοτρώζο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να διαμορφώνει το τελικό 4 – 1.