Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο Άρης Αγίας Άννας – Α.Ο Μυρμιδόνες Κερασιάς 5 – 2

Αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο ο Α.Ο Άρης Αγίας Άννας συνέτριψε με το ευρύ 5 – 2 τον Α.Ο Μυρμιδόνες Κερασιάς στο Γήπεδο Αγίας Άννας.
Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 8' με τον Καραμούζη να σημειώνει το 1 – 0 και στο 15' ο Λιάσκος έγραψε το 2 – 0 με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 25' με τον Βλαχόπουλο σε 2 – 1 μπαίνοντας και πάλι στο παιχνίδι. Λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους (40') ο Τσακνάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47' ο Λιάσκος σημείωσε το 4 – 1 ενώ στο 58' ο Πατούλιας μείωσε για τους Μυρμιδόνες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε 4 – 2. Το τελικό 5 – 2 διαμορφώθηκε στο 90' με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Τσακνάκη.