Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας – Α.Ο.Ν Αρτάκης 1 – 2

Ο Α.Ο.Ν Αρτάκης ήταν ο νικητής του ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής απέναντι στον Α.Σ Ολυμπιακό Χαλκίδας καθώς επικράτησε με σκορ 1 – 2 στο Ενωσιακό Στάδιο Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν καλύτερη παρουσία στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 42' με τον Βεζυρτζόγλου να σημειώνει το 1 – 0 έπειτα από εκτέλεση πέναλτι. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν δράση και στο 67' έφτασαν κοντά στην ισοφάριση όμως ο Μακαντάσης σημάδεψε το δοκάρι του Ευαγγελινού. Στο 70' ο Μαστροκώστας εκτέλεσε φάουλ, απέκρουσε ο Ευαγγελινός αλλά η μπάλα κατέληξε στον Μακαντάση ο οποίος με δυνατό σουτ σημείωσε το 1 – 1. Στο 73' ο Μαστροκώστες ανέλαβε και πάλι την εκτέλεση του φάουλ με τον Παπαδόπουλο να πιάνει την κεφαλιά και να διαμορφώνει το 1 – 2 με τον Ύρτακο να φτάνει στην νίκη και να ξαναμπαίνει στην μάχη του πρωταθλήματος.