Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

Α.Ο Λουκισίων – Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2 – 1

Νίκη με ανατροπή σημείωσε ο Α.Ο Λουκισίων απέναντι στον Α.Σ Ευβοϊκο Αγίου Νικολάου καθώς ανέτρεψε το εις βάρος του 0 – 1 παρόλο που αγωνίζονταν με δέκα παίκτες, επικρατώντας τελικά με 2 – 1 στο Γήπεδο Λουκισίων.
Η ομάδα του Σταμάτη Μπαλάνου μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και έλεγχε την ροή του αγώνα βοηθώντας όμως και η αποβολή του Ξιφαρά που άφησε τον Α.Ο.Λ με δέκα παίκτες και μάλιστα προηγήθηκε με τον Τσακλάνο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μόνου με δυνατό σουτ για το 0 – 1. Στην επανάληψη οι «οράνιε» αν και με δέκα παίκτες πίεσαν τον Ευβοϊκό που στο 15λεπτο κατέρρευσε και στο 78' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Καλοχωρίδη να σημειώνει το 1 – 1 ενώ στο 89' ο Τσιβίκας ολοκλήρωσε την ανατροπή διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 1 με τους γηπεδούχους να παραμένουν σταθερά στην τρίτη θέση τους βαθμολογικού πίνακα.