Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Ο Αυλωναρίου 2 – 1

Αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο ο Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού πήρε την νίκη απέναντι στον Α.Ο Αυλωναρίου με 2 – 1 στο Γήπεδο Βασιλικού.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι πίεσαν τους «κιτρινόμαυρους» και στο 24' άνοιξαν το σκορ με τον Ζαχαρία να σημειώνει το 1 – 0 ενώ στο 36' ο Ντούνας διπλασίασε τα τέρματα του Λήλα πετυχαίνοντας το 2 – 0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ροή του αγώνα άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν στο 60' και στο 69' με τον Τσαλιαγκό Β. να απειλή την εστία του Λήλα ενώ στο 82' ο Βογιατζής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με εξαιρετικό πλασέ και μείωσε στο τελικό 2 – 1 με τους γηπεδούχους να φεύγουν με το τρίποντο παρόλο την πίεση που δέχθηκαν στο δεύτερο μέρος.