Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας – Α.Ο Αυλωναρίου 2 – 0

Την νίκη πήρε ο Α.Ο Απόλλων Ερέτριας απέναντι στον Α.Ο Αυλωναρίου με 2 – 0 στο Γήπεδο Ερέτριας ωστόσο τα βλέμματα όλων ήταν στραμμένα στο Βασιλικό όπου η τοπική ομάδα αντιμετώπισε τον «πρωταθλητή» Α.Ο.Ν Αρτάκης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων ωστόσο δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Σακκή. Στην επανάληψη ο Απόλλων μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε από νωρίς με τους Σταματάκο και Παριανό και στο 75' ο πρώτος ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Σταματάκος σημειώνοντας το 1 – 0 ενώ λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα ο Μαρινάκης με δυνατό σουτ σημείωσε το 2 – 0 ωστόσο ο Α.Ο.Ν Αρτάκης είχε είδη κλειδώσει τον τίτλο του πρωταθλητή στο Βασιλικό.