Δευτέρα 8 Σεπτεμβρίου 2014

Ηρακλής Ψαχνών – Επισκόπη 1 – 1

Μικρό προβάδισμα απέκτησε η Επισκόπη καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Ηρακλή Ψαχνών στο Δημοτικό Στάδιο Ψαχνών με σκορ 1 – 1 για το Κύπελλο Ελλάδος.
Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Φλίγκο στο 22' που εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απομάκρυνση του Γουναρίδη. Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Κούτση είχαν ξανά την υπεροχή χωρίς όμως να απειλούν την εστία της Επισκοπής που κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με σουτ του Ράντοβιτς στο 63' ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1.

Ηρακλής Ψαχνών: Μελίσσας, Παλαιολόγος, Πατσατζόγλου, Μπακομήτρος, Παπαδόπουλος, Γκεμίσης, Λόμπα (69' Δηλαβέρης), Νάκας, Ράντι, Ποσίνκοβιτς, Φλίγκος.

Επισκόπη: Γουναρίδης, Δελήμπασης, Δουμάνης, Δρακάκης (64' Πετράκος), Μποτωνάκης, Πιθαρούλης, Βιγιαφάνε (88' Λιονάκης), Λάμπρου, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης, Ράντοβιτς (94' Σπανός).