Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας – Α.Ο Λουκισίων 3 – 2

Την διαφορά από τον πρωτοπόρο Α.Ο Χαλκίς μείωσε η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας μετά την νίκη επί του Α.Ο Λουκισίων με 3 – 2 στο Εθνικό Στάδιο Ιστιαίας.
Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και άνοιξε το σκορ στο 18' με τον Χρήστο Ανέστη να σημειώνει το 1 – 0 έπειτα από ασίστ του αδελφού του Βασίλη. Στο 34' οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τις ομάδας του όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Ανέστη ο Στεργίου με βολέ σημείωσε το 2 – 0. Στην επανάληψη και το 76' οι «οράνιε» μείωσαν με τον Βαρσαμά σε 2 – 1 ενώ 8' αργότερα ο Στεργίου ανέβασε εκ νέου τον δείκτη του σκορ πετυχαίνοντας το 3 – 1. Στο 88' ο Βαρσαμάς κέρδισε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Φρούσης για το τελικό 3 – 2.