Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Ο Μακρυκάπας 3 – 3

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Α.Ο Αυλωναρίου και Α.Ο Μακρυκάπας καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3 – 3 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν πρώτου με τους Μακρή και Βογιατζή όμως οι «κυανέρυθροι» ήταν αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 21' με τον Σίδερη να εκτελεί το φάουλ και ο Πετράκης στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0 – 1. Στο 30' ο Τσιβίκας ανετράπη από τον Πετράκη με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι. Ο Τσιβίκας ανέλαβε την εκτέλεση όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 43' ο Βογιατζής από κοντά έφερε το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1) και στο 44' ο Φραγγής έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους σημειώνοντας το 1 – 1. Στο 45' ο διαιτητής καταλόγιζε πέναλτι υπέρ του Αυλωναρίου για χέρι του Λέκκα με τον Βογιατζή να στέλνει για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακόπουλου διαμορφώνοντας το 3 – 1. Στην επανάληψη και τα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα της Μακρυκάπας πίεσε για να μειώσει το σκορ και στο 88' τα κατάφερε με κοντινό πλασέ του Τσώκου για το 3 – 2 ενώ με την ολοκλήρωση του 90λέπτου ο Τσιβίκας έφερε το παιχνίδι στα ίσα του διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 3 δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.