Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015

Α.Π.Ο Καστέλλας – Α.Ο Αυλιδας 1 – 0

Την ήττα γνώρισε ο Α.Ο Αυλίδας καθώς ο πρώην παίκτης, Μάριος Σέγκος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για τον Α.Π.Ο Καστέλλας πετυχαίνοντας το 1 – 0 στο Γήπεδο Καστέλλας.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο και μετά το πρώτο δεκάλεπτο αύξησαν την πίεση τους με αποτέλεσμα στο 18' να κερδίσουν πέναλτι σε ανατροπή του Σπυρόπουλου με τον Πατρινό να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει την μπάλα άουτ. Μετά την συμπλήρωση του ημιώρου η «ταξιαρχία» ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 35' έπειτα από επέλαση του Μήτρου ο Σέγκος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 1 – 0.
Στην επανάληψη η ομάδα του Παναγιώτη Τοκπασίδη μπήκε και πάλι δυνατά στον αγωνιστικό χώρο όμως δεν κατάφερε να απειλήσει επί της ουσίας την εστία του Κηρόπουλου ενώ όποτε χρειάστηκε ο έμπειρος πορτιέρο δήλωσε παρών με το 1 – 0 να μένει μέχρι την λήξη του αγώνα.