Παρασκευή 13 Μαρτίου 2015

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Ο Αυλωναρίου 2 – 2

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν ο Α.Π.Σ Παντριαδικός και ο Α.Ο Αυλωναρίου καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 σε ένα σπουδαίο παιχνίδι που διεξήχθη στο Γήπεδο Τριάδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν ιδιαίτερα επιθετικοί και μετά από συνεχή πίεση στα καρέ του Χροναίου άνοιξαν το σκορ στο 35' με δυνατό σουτ του Σαρρή για το 1 – 0 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη και το 50' ο Παντριαδικός κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καραντάκης για το 2 – 0 δίνοντας σαφή προβάδισμα στην ομάδα του όμως οι «κιτρινόμαυροι» δεν το έβαλαν κάτω και στο 53' μείωσαν με τον Βογιατζή σε 2 – 1. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση και στο 71' έπειτα από κόρνερ του Ηλία ο Φρυγανάς με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2 – 2. Στα εναπομείναντα λεπτά οι δύο ομάδες έδειχνα «μαγκωμένες» καθώς έδειχναν να βολεύονται από την ισοπαλία που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα.