Πέμπτη 23 Απριλίου 2015

Α.Π.Ο Καστέλλας – Α.Ο Λουκισίων 4 – 0

Με εντυπωσιακό τρόπο ολοκλήρωσε ο Α.Π.Ο Καστέλλας τους  εντός έδρας αγώνες του καθώς επικράτησε του Α.Ο Λουκισίων με 4 – 0 στο Γήπεδο Καστέλλας.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι πίεσαν ψηλά και στο 5' ο Ταυρής πέτυχε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα για το 1 – 0. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κράτησαν δυνατά στα μετόπισθεν με το ημίχρονο να λήγει με το μοναδικό γκολ της «Ταξιαρχίας».
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έδωσαν έμφαση στην άμυνα αλλά στο τελευταίο ημίωρο κατέρρευσαν και δέχτηκαν τρία γκολ. Αρχικά ο Σπανός με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 60' σημείωσε το 2 – 0 ενώ 5' αργότερα ο Ταψής σηκώθηκε ψηλά και με κεφαλιά τριπλασίασε τα γκολ της ομάδας του για το 3 – 0. Το τελικό 4 – 0 από έγινε από τον πρώτο σκόρερ της ομάδας, τον Τάσο Λαφαζάνη στο 86'.