Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

Α.Ο Λουκισίων – Ασπρόπυργος 4 – 0

Εύκολο απόγευμα είχε ο Α.Ο Λουκισίων απέναντι στην νεανική ομάδα του Ασπρόπυργου καθώς επικράτησε με το επιβλητικό 4 – 0.
Οι οράνιε από τα πρώτα λεπτά είχαν τον έλεγχο του αγώνα και με τον Δήμου σε μεγάλη μέρα συνέτριψαν από το πρώτο ημίχρονο τον ουραγό της βαθμολογίας Ασπρόπυργο μπαίνοντας στο ημίχρονο με το ευρύ 3 – 0. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν χρειάστηκε να ιδρώσουν και απλά διαμόρφωσαν το τελικό 4 – 0.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3' με τον Δήμου να γράφει το 1 – 0.
Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 10' ο ίδιος παίκτης θα νικήσει και πάλι τον Λουπάση κάνοντας το 2 – 0.
Στο 35' ο Μιμηγιάννης τριπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων μπαίνοντας στο ημίχρονο με το ευρύ 3 – 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αλλάξουν την ροή του αγώνα και στο 70' ο Τσοπάνης διαμόρφωσε στο τελικό 4 – 0.

Οι ενδεκάδες

Α.Ο Λουκισίων: Κουτρούμπας, Δέδες, Τσατσαρώνης, Μπαρκώσης, Ζαχαριάς (48' Κοροβέσης), Ευσταθίου Ν., Δήμου (46' Ευσταθίου Αλ.), Γκαράνης, Μιμιγιάννης, Μπάλας, Τσοπάνης.

Ασπρόπυργος: Λουπάσης, Αντωνιάδης (46' Αναστασιάδης), Τραγόπουλος, Μαυρίδης, Σημαιοφορίδης, Πεΐδης, Καμενίδης, Μουζάκας, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Ζωγράφο