Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Ο Όλυμπος Γυμνού 0 – 2

Με τον Γιώργο Κρόκο στον πάγκο ο Α.Ο Όλυμπος Γυμνού επικράτησε με 0 – 2 του Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς στο Γήπεδο Δροσιάς.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να κλείσουν στην περιοχή τους τους φιλοξενούμενους.
Μετά τα 30' αγώνα ο Όλυμπος κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία του Ρούμπη.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Σταματούκου Π., με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Η ομάδα του Γυμνού 3' αργότερα έμεινε με εννέα παίκτες λόγο αποβολής και του Παπά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την δύναμη να αντιδράσουν και στο 57' έγραψαν το 0 – 1 με τον Πασσά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ρούμπη.
Στο 77' ο Όλυμπος χτύπησε στην αντεπίθεση τον Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς με τον Ντούρμα να ανατρέπεται μέσα στην μεγάλη περιοχή, την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο ίδιος γράφοντας το 0 – 2.
Στο 84' οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν και ένα τρίτο τέρμα όταν Ρούμπυς απέκρουσε πριν του Πασσά.
Στο 86' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Μεταξά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς: Ρούμπης, Μεταξάς, Γούναρης (32' Μπατζαλης (75' Βοϊλακης)), Ματζούνης, Τσούτης, Μεθενίτης, Κηπιώτης, Φρούσης, Παναγιωτάκος, Σάλεμ, Δάσκος.

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού: Ντούρμας Α., Ξουρής, Κιούσης, Σταματουκος Ε., Βέσελι, Ντούρμας, Σταματούκος Π., Παττάς, Δίπλας (70' Αργυρης Σ.), Πασσάς (89' Σταματουκος Β.).