Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο.Ν Αρτάκης – Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού 1 – 0

Την πρώτη του νίκη με τον Κνέζεβιτς στον πάγκο του πέτυχε ο Α.Ο.Ν Αρτάκης απέναντι στον Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού με 1 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Αρτάκης.
Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων με την απόδοση των ομάδων να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 55' ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Παπαδόπουλος με τον Μαντά να πραγματοποιεί ωραία επέμβαση αλλά ο αμυντικός μέσος της Αρτάκης πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0 που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο.Ν Αρτάκης: Γκόγκος, Σφυρόπουλος, Τζαφέρος, Κάραλης, Βάσιος, Τσολάκος, Παπαδάπουλος, Καραχάλιος, Δεληγιώργης, Λουκάς, Σκριβάνος.

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Κατσικάβαλης, Τζανής, Μακρής, Καρλατήρας, Κουτσαυλής, Σπυρόπουλος, Νάνος, Τρίκκας, Αγραφιώτης, Ντούνας.