Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ε Προποντίδας – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Α.Ε Προποντίδας και Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι κυανέρυθροι είχαν τον έλεγχο του αγώνα αλλά απειλήθηκαν πρώτοι όταν στο 3' ο Δαρζέντας Δ., έπιασε ένα σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Ντουμάνης απομάκρυνε σε κόρνερ.
Στο 16' οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσακλάνου γράφοντας το 1 – 0.
Στο 25' ο Κοτσαλάς έπιασε δυνατό μακρυνό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Καρατσόλια.
Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα είχε πέσει με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να μπουν εύκολα στα καρέ των αντιπάλων και στο 76' η Προποντίδα σημείωσε δεύτερο τέρμα με τον Παπαδέδε αλλά ο διαιτητής του αγώνα έδωσε επιθετικό φάουλ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα.
Στο 80' οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με δυνατό σουτ του Στεργίου μέσα από την μεγάλη περιοχή γράφοντας το τελικό 1 – 1.

Α.Ε Προποντίδας: Ντουμάνης, Μωραϊτης, Παπαδέδες, Κουτσαυλής, Οικονόμου, Κοτσαλάς, Τσακλάνος, Τσιαμπίρης, Μπόνζα (78' Κηρύκος), Μήτρου, Γκέκας.

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας: Καρατσόλιας, Μπαλαμούτης, Βασιλείου (85' Δαρζέντας Α.), Τριανταφύλλου, Τοουρφέ, Στεργίου, Τούσερτ, Δαρζέντας Δ., Γοργομάτης, Γαβριήλ (45' Τσούλος), Χρήστου.