Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας – Α.Ο Αυλωναρίου 3 – 0

Με δράστη τον Δημήτρη Βεζυρτζόγλου ο Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας επικράτησε εύκολα του Α.Ο Αυλωναρίου με 3 – 0 στο Ενωσιακό Στάδιο Χαλκίδας.
Οι ερυθρόλευκοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ στο 23' όταν έπειτα από σέντρα του Σκριβάνου ο Βεζυρτζόγλου δεν κατάφερε να γίνει αποδέκτης της μπάλας και ο επερχόμενος Κυτίνος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κεφαλά για το 1 – 0. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και έχασαν σημαντική ευκαιρία στο 57' με τον Βεζυρτζόγλου να διπλασιάσουν τα τέρματα τους ωστόσο 2' αργότερα ο έμπειρος επιθετικός με προβολή σημείωσε το 2 – 0 ενώ στο 71' ο Βεζυρτζόγλου και πάλι βγήκε απέναντι στον Κεφαλά και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0.