Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2013

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Π.Ο Καστέλλας 3 – 1

Νίκη με ανατροπή σημείωσε ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς ο οποίος επικράτησε του Α.Π.Ο Καστέλλας με 3 – 1 στο Γήπεδο Δροσιάς.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαίτερα απειλητική όμως βρήκαν απέναντι τους τον εξαιρετικό Σολογιάννη που με τις επεμβάσεις του κράτησε ανέπαφη την εστία του μέχρι το 45' όταν ο Ζήσης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 0 – 1. Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές της Δροσιάς μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο μεταμορφωμένοι και μόλις 3' από την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1) με τον Βαρσαμά ενώ στο 50' ο Μπαϊμπάκης έχασε την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στον Α.Π.Κ.Ο κάτι που κατάφερε ωστόσο 5' αργότερα όταν με άπιαστο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου για το 2 – 1. Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί και στο 80' ο Σπυρόπουλους (είχε περάσει ως αλλαγή) στην πρώτη του επαφή με την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα για το τελικό 3 – 1.